Facebook

Twitter

2c71 o

Swoją karierę zawodową rozpoczął 2009 roku w Berlinie od zwycięstwa> przez poddanie w pierwszej rundzie ze Słowakiem Danielem Biskupiciem. Po tym zwycięstwie zamieszkał w Holandii w celu doskonalenia umiejętności w sportach walki trenując z czołówką zawodników K1/MMA. Następnie w 2010 roku wziął udział w turnieju M1 Selection Western Europe pokonując kolejno dwóch zawodników w pierwszej minucie pojedynku. W> finale turnieju zmierzył się z mocnym sambistą Davidem Tkeshelashvili> poddając go w drugiej minucie walki, zdobywając tym samym tytuł Mistrza M1 Selection. Po powrocie do macierzystego klubu Berserker's Team w 2013 roku stoczył pierwszą zawodową walkę MMA w Polsce ,pół roku później zdobył  pas European MMA w kategorii do 93 kg w duńskim  Aarhus, poddając Simona Carlsena w drugiej rundzie pojedynku. To zwycięstwo otworzyło mu drzwi do największej federacji MMA w europie KSW, podpisując z nią kontrakt w 2014 roku. W debiucie dla tej organizacji poddał Carlesa Andrade w pierwszej rundzie pojedynku, następnie w eliminatorze do pasa poddał Karola Celińskiego.

31 października 2015 rozpoczął się nowy etap w karierze Tomasza zdobywając pas kategorii półciężkiej na londyńskiej gali KSW 32 Road to Wembley, pokonując wtedy przez efektowne KO w pierwszej rundzie ówczesnego mistrza Gorana Reljica.

5 marca 2016 na warszawskim Torwarze następne wyzwanie , obrona pasa w  starciu z brazylijczykiem  Cassio Barbossa de Oliveira, która zakończyła się zwycięstwem przez TKO także w pierwszej rundzie.

1 pażdziernika 2016 mistrz KSW kategorii półciężkiej napotkał następną przeszkodę na swojej drodze w osobie Rameau "the african assassin" Sokoudjou. Zawodnik ten miał za sobą walki na największych światowych ringach m.in. PRIDE, STRIKEFORCE, UFC a także KSW w, której po pokonaniu Jana Błachowicza na KSW15 został mistrzem.Na KSW36 w Zielonej Górze Tomek nie dał żadnych szans Sokoudjou nokautując go już w pierwszej rundzie pojedynku.Wygrana na tej gali była trzecią z rzędu przez KO!
 
27 maja 2017 Tomek przystąpił do trzeciej obrony pasa mistrzowskiego na historycznej gali KSW 39 Colloseum na warszawskim Stadionie Narodowym. Jego rywalem był Marcin Wojcik. Tomek od samego początku kontrolował walkę, nie dając szans rywalowi na zadanie celnego uderzenia. Pod koniec pierwszej rundy Wójcik poszedł po obalenie, przenosząc walkę do parteru, tam szukając swojej szansy. Narkun jednak zapiął duszenie nogami na które rywal nie znalazł już ucieczki i był zmuszony do odklepania na sekundę przed końcem pierwszej rundy.
 
3 marca 2018 w Łodźi doszło do starcia dwóch mistrzów Tomasza Narkuna i Mameda Khalidova.
Początek pierwszej rundy należał do zawodnika z Olsztyna posyłając zawodnika ze Stargardu dwukrotnie na deski. Mimo że jego ciosy były bardzo mocne to jednak Tomek nie stracił świadomości i nadal pozostał w grze. 
Druga runda była już bardziej wyrównana i widać było że z upływem czasu Tomek zaczyna przełamywać Mameda.
Trzecia runda zaczęła się od natarcia mistrza kategorii półciężkiej. Zagonił on rywala pod siatkę zasypując go gradem ciosów. Mamedowi udaję się jeszcze przenieść walkę do parteru jednak był to jego początek końca gdyż Tomek zakłada tam swoją koronną technikę "duszenie trójkątne nogami " Mamed jest zmuszony odklepać! Walka ta została uznana przez wielu za najlepszą walkę w historii federacji KSW!
 
1 grudnia w hali Arena Gliwice na KSW46 doszło do największego rewanżu w historii federacji. Naprzeciw siebie stanęli Tomasz Narkun i Mamed Khalidov. Niezwykle zdeterminowany Mamed chciał się zrewanżować za porażkę, którą doznał na KSW 42, jednak Tomek kolejny raz udowodnił swoją wyższość. Kontrolował on pojedynek od samego początku walki i ostatecznie wygrał jednogłośną decyzją sędziów.